Nasza patronka Święta Kinga, sztandar szkoły, tablica pamiątkowa.
Odnowiony budynek szkoły.
Boisko wielofunkcyjne.
Plac zabaw dla najmłodszych uczniów.
Uroczyste poświęcenie boiska.
Wspólne gry i zabawy.
Herb Podegrodzia..

We wtorek 26 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Długołęce-Świerkli odbył się etap finałowy IV Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Podegrodzie.

Tegoroczna edycja konkursu nosiła nazwę "Welcome to Australia" i została wzbogacona o elementy geografii, historii, kultury oraz życia codziennego tego anglojęzycznego kraju.

Konkurs realizowany był w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2016r., organizowanym przez Gminę Podegrodzie. Projekt "Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym poprzez organizację IV Gminnego Konkursu Języka Angielskiego "Welcome to Australia" dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Podegrodzie w imieniu organizatorów - Szkoły Podstawowej w Długołęce-Świerkli i Olszance - złożyło Stowarzyszenie ADSUM z Brzeznej. Pozyskane dofinansowanie przeznaczono na zakup nagród dla uczestników konkursu.

Pomysł zorganizowania konkursu to inicjatywa dwóch nauczycielek języka angielskiego pani Marty Pustułki - Szkoła Podstawowa im.św. Kingi w Olszance oraz pani Kornelii Potoniec-Szarek - Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli.

W tym roku szkolnym udział wzięły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa w Brzeznej Szkoła Podstawowa w Brzeznej- Litaczu Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli Szkoła Podstawowa w Gostwicy Szkoła Podstawowa w Mokrej Wsi Szkoła Podstawowa w Olszance Szkoła Podstawowa w Olszanej Szkoła Podstawowa w Stadłach

21 marca 2016r. W 9-ciu szkołach podstawowych naszej gminy odbyły się eliminacje szkolne mające na celu wyłonienie 3-osobowego zespołu, który właśnie 26 kwietnia reprezentował szkołę w etapie finałowym.

IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego rozpoczęła pani mgr Katarzyna Plata - dyrektor SP w Długołęce-Świerkli, witając wszystkich przybyłych gości. Następnie głos zabrała Prezes Stowarzyszenia ADSUM pani mgr Urszula Potoniec-Mędoń. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani native speaker Julie Boudreaux - pracownik Zespołu Szkół Splot w Nowym Sączu wraz z mężem oraz pani Alicja Derkowska - założycielka Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego w Nowym Sączu.

Po części oficjalnej rozpoczął się konkurs, który trwał około 2 godzin. Składał się on z następujących zadań: praca z filmem, rozumienie tekstu słuchanego i pisanego, krzyżówki, zagadki językowe oraz gramatyczne, rozwiązywanie quizów, gier językowych oraz zadania sprawdzające wiedzę o geografii, kulturze i życiu codziennym Australii.

Uczniowie z wypiekami na twarzy i zaangażowaniem podjęli się trudu walki o czołowe miejsca. Każdej drużynie przyświecał jeden wspólny cel - miejsce na podium. W czasie przerwy zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie mogli odpocząć i poczęstować się przygotowanymi przekąskami.

Po zakończonej rywalizacji zespołów, komisja konkursowa przystąpiła do oceniania prac a potem nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Wójt Gminy Podegrodzie mgr Małgorzata Gromala wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody oraz dyplomy.

A oto wyniki rywalizacji:

 1. MIEJSCE - SP im Jana III Sobieskiego w Brzeznej
  • Patrycja Doniec, Zuzanna Schoneich, Arkadiusz Słaby
 2. MIEJSCE - SP w Stadłach
  • Kamil Rostocki, Jakub Postrożny, Oliwia Grońska
 3. MIEJSCE - SP w Gostwicy
  • Milena Witkowska, Patrycja Fryzowicz, Izabela Szelec

Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze, która udzieliła się nie tylko uczestnikom, ale również nauczycielom, którzy przygotowywali swoich podopiecznych. Organizacja konkursu oraz zakup nagród dla wszystkich uczestników był możliwy dzięki wsparciu licznych sponsorów i partnerów:

 • Urząd Marszałkowski w Krakowie
 • Urząd Gminy w Podgrodziu
 • Stowarzyszenie ADSUM
 • Fundacja PASE w Warszawie


a także:

 • Bank Spółdzielczy Podegrodzie
 • Zenon Siwulski -Firma Handlowa "Siwulski" - Olszanka
 • Danuta i Władysław Pasoń - Usługi Tartaczne - Olszanka
 • Firma "SKILLEDBIKE" - Olszanka
 • Firma "Duet" - Producent Drzwi i Mebli
 • Małgorzata i Marek Piękoś - Apteka "Pilula" w Podegrodziu
 • Małgorzata Wysocka Konior i Agnieszka Kawka - Apteka w Brzeznej
 • Janusz Rusnak - Firma "Inter-Styl"
 • Firma Gastronomiczna "Raj"
 • Renata Stolarska - Firma Handlowa "Renex" - Gołkowice Górne
 • Firma "KOMPERION" Serwis i sklep komputerowy Łącko

O konkursie można również przeczytać:

https://sadeczanin.info/wiadomo%C5%9Bci/z-podegrodzia-do-dalekiej-australii http://www.starosadeckie.info/edukacja/podegrodzie-gminny-konkurs-jezyka-angielskiego/ http://www.podegrodzie.pl/pl/520/1284/iv-gminny-konkurs-jezyka-angielskiego-%E2%80%9Ewelcome-to-australia%E2%80%9D.html

 


Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Olszance

Olszanka 24
33-386 PodegrodzieDarmowy licznik odwiedzin


Kontakt telefoniczny: +48 18 447 91 91
Stronę zalecamy oglądać w najwyższej rozdzielczości w najnowszych wersjach przeglądarek internetowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2016